Młyn Frysztak Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Zapytanie nr 5150

Wybrana oferta firmy: Incedo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Wykonawca Incedo sp. z o. o., złożył najkorzystniejszą ofertę w odpowiedzi na upublicznione przez Zamawiającego zapytanie ofertowe. Oferta wykonawcy Incedo sp. z o. o. odpowiada wszystkim wymogom określonym przez Zamawiającego
Opis usługi
1. Przedmiotem zamówienia jest specjalistyczna usługa rozwojowa w zakresie oceny możliwości innowacyjnego zagospodarowania naturalnych wysortów otrzymywanych w procesie przyjęcia i czyszczenia ziarna pszenicy i żyta i ich bezpiecznego wykorzystywania .
2. Aktualny stan: Młyn Frysztak funkcjonuje jako młyn uniwersalny do przemiału ziarna pszenicy i żyta. Zdolność przemiałowa obecnie to ok. 60 ton ziarna pszenicy na dobę i ok. 36 ton ziarna żyta na dobę. W procesie zakupu ziarna zbóż w młynie po analizie organoleptycznej i laboratoryjnej, zważeniu następuje przyjęcie ziarna na magazyn. Zanim ziarno trafi do magazynu po drodze jest poddawane procesowi czyszczenia i sortowania. Na tym etapie oddzielane są części stałe kawałki źdźbeł słomy, kawałki kłosów, plewy, duże i lekkie nasiona i części chwastów oraz drobne kawałki drewna, liści. Ten rodzaj wysortu oddzielany jest na wialniach zbożowych tzw. przyjęciowych o dużej wydajności ok. 50 ton masy ziarna na godzinę. Są to części organiczne o różnej wilgotności w zależności od pory roku. Ten rodzaj wysortu oddzielany na wialniach trafia do specjalnych zbiorników i następnie do dużych worków Big-Bagów. Przechowywane jest w pomieszczeniach suchych i zadaszonych i przy zebraniu kilkunastu ton wywożone na wysypisko odpadów, za które ponoszone są opłaty. Rocznie powstają duże ilości i spore objętości. Drugi rodzaj wysortu otrzymujemy w czyszczalni właściwej młyna na takich maszynach jak wialnia, tryjer, separator, maszyna szorująca. Są to przede wszystkim kawałki nasion zbóż, nasiona nie wykształcone /drobne/ nasiona chwastów, mniejsze kawałki źdźbeł słomy, kawałki okrywy nasion, zarodki nasion. Ten rodzaj wysortu otrzymywany jest na bieżąco w procesie czyszczenia i przygotowywania ziarna do przemiału stanowi ok. 2 do 5 % ilości przemielanego ziarna. Ponadto, w procesie przemiału ziarna otrzymujemy otręby. Ilość otrzymywanych otrąb w procesie produkcji maki to ok. 20 do 25 % ilości przemielanego ziarna.
3. Obecne wyposażenie techniczne młyna w tym zakresie stanowią maszyny wykorzystywane do czyszczenia zboża i będzie możliwe zapoznanie się z nimi po wybraniu wykonawcy.
4. W wyniku realizacji tej usługi będzie przedstawiona wiedza na temat możliwości zagospodarowania wysortów w sposób ekonomicznie uzasadniony, innowacyjny i bezpieczny. W ramach usługi nie będą prowadzone zakupy środków trwałych. Nie będzie możliwości realizacji wdrożenia w ra-mach usługi . Wdrożenie usługi przez Młyn Frysztak Sp. z o. o. nastąpi w terminie do 8 m-cy od daty wykonania usługi w roku 2022.
5. Usługa powinna zawierać obowiązkowe elementy tj. :
a) Raport z audytu zawierający:
- analizę procesu powstawania wysortów,
- ocenę parametrów i przydatności wysortów . W ocenie trzeba zbadać parametry i wskazać zastosowanie nowego produktu otrzymanego z wyrostów do produkcji ciepła i innych możliwości zastosowania.
- identyfikacja zagrożeń i wpływu na środowisko i bezpiecznego wykorzystania. Należy określić wartość energetyczną obydwu wysortów i otrąb ustalić czy nie wystąpią zagrożenia wybuchem. Zaproponować sposób przechowywania, aby nie wystąpiły problemy z utratą jakości. Opracować sposoby dozowania lub zastosowania na inne innowacyjne cele oraz określić sposób zagospodarowania popiołów ze spalania.
- bilans ekonomiczny wszystkich możliwości zastosowania
b) Plan Wdrożenia
Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny ich spełniania
Do udziału w postępowaniu dopuszczeni zostaną oferenci:
a) posiadający uprawnienia do występowania w obrocie prawnym, oraz uprawnienia niezbędne do wykonania uprawnionych prac lub czynności zgodnie z wymaganiami ustawowymi,
b) będący w sytuacji finansowej gwarantującej dobrą jakościowo i terminową realizację zadania,
c) w stosunku do których nie wszczęto postępowania upadłościowego lub układowego.
d) dysponujący kadrą do realizacji zadania opisanego w zapytaniu ofertowym.
e) którzy zrealizowali co najmniej jedno zlecenie o podobnej tematyce dotyczące modernizacji młynów
Ocena powyższych kryteriów dopuszczających zostanie dokonana na podstawie oświadczenia stanowiącego Załącznik nr 3 do zapytania ofertowego nr 1/02/2022, podpisanego przez osoby uprawnione do reprezentowania oferenta.
Kryteria oceny oferty wraz z informacją o wagach punktowych lub procentowych przypisanych do poszczególnych kryteriów oceny oferty oraz opis sposobu przyznawania punktacji za spełnienie danego kryterium oceny oferty

Kryterium 1

Opis kryterium:
Cena wykonania usługi

Waga punktowa / procentowa
Cena wykonania usługi

Opis sposobu przyznawania punktacji
Całkowita cena netto za realizację przedmiotu zamówienia;
Max 70 pkt
Ocena punktowa badanej oferty (C) będzie obliczana według następującego wzoru:
C = ( najniższa zaoferowana cena netto/cena netto badanej oferty) x 70


Kryterium 2

Opis kryterium:
Termin wykonania usługi od podpisania umowy jednak nie dłuższy niż 60 dni

Waga punktowa / procentowa
Termin wykonania usługi od podpisania umowy jednak nie dłuższy niż 60 dni

Opis sposobu przyznawania punktacji
Deklarowany termin wykonania usługi S
Zamawiający przyznaje w tym kryterium punkty każdemu z Oferentów, zgodnie z
zaproponowanym przez nich terminem wykonania usługi licząc od dnia podpisania umowy.
Ocena punktowa badanej oferty (S) będzie obliczana według następującego wzoru:
S = (Sr /Sn) x 30
gdzie:
­ S – ilość punktów dla kryterium
­ Sr – najkrótszy termin realizacji licząc od ostatniego dnia składania ofert,
­ Sn – termin realizacji oferty rozpatrywanej licząc od dnia podpisania umowy.
Oferentowi, który zadeklaruje termin dostawy dłuższy niż 60 dni punkty nie zostaną przyznane.

Termin składania oraz otwarcia ofert: 2022-02-25 15:00:00
Sposób składania oraz otwarcia ofert: Oferty należy składać poprzez dedykowany Moduł Zamówień w stronie Podkarpackiej Platformy Wsparcia Biznesu (obowiązkowo i niezależnie od ceny usługi)
Informacja na temat zakazu powiązań osobowych lub kapitałowych

W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Określenie warunków istotnych zmian umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia (o ile przewiduje się możliwość zmiany takiej umowy)
1. Zamawiający przewiduje możliwość istotnej zmiany zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru oferty, w zakresie terminów oraz zakresu jej wykonania w następujących okolicznościach:
a) wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację umowy – w zakresie dostosowania postanowień umowy do zmiany przepisów prawa;
b) wystąpienia siły wyższej (siła wyższa – zdarzenie lub połączenie zdarzeń obiektywnie niezależnych od Stron, które zasadniczo i istotnie utrudniają wykonywanie części lub całości zobowiązań wynikających z umowy, których Strony nie mogły przewidzieć i którym nie mogły zapobiec ani ich przezwyciężyć i im przeciwdziałać poprzez działanie z należytą starannością ogólnie przewidzianą dla cywilnoprawnych stosunków zobowiązaniowych) – w zakresie dostosowania umowy do zmian nią spowodowanych;
c) wyniknięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i
doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów, w zakresie dostosowania do celu zmiany;
d) wydłużenie terminu wykonania przedmiotu umowy i/lub poszczególnych etapów – w zakresie dostosowania umowy do tych zmian;
e) zaistnienia okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności spowodowanych sytuacją finansową, zdolnościami płatniczymi, które nie były możliwe do przewidzenia w chwili zawarcia umowy – w zakresie dostosowania umowy do zmian nią spowodowanych;
2. Zmiany powyższe nie mogą wpływać na zwiększenie ceny realizacji zamówienia przyjętej przez Zamawiającego w wyniku rozstrzygnięcia przetargu.
Informacja o możliwości składania ofert częściowych (o ile zamawiający taką możliwość przewiduje)
brak
Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim muszą odpowiadać oferty wariantowe wraz z wybranymi kryteriami oceny (jeżeli zamawiający wymaga lub dopuszcza ich składanie)
brak
Informacja o planowanych zamówieniach, o których mowa w pkt 7 lit. g podrozdziału 6.5 Wytycznych, ich zakres oraz warunki, na jakich zostaną udzielone (o ile zamawiający przewiduje udzielenie tego typu zamówień) .
brak
Dodane przez
Młyn Frysztak Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością

8191523634

76, Twierdza 38-130

2022-02-16 14:26:29

2022-02-25 15:00:00

Osoba do kontaktu ws. usługi

Andrzej Szczepański

608015821

moc.liamg@iksnapezczs.zsuetamfotzsyzrk

Ta strona korzysta z plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z regulaminem.