Audyt wydajności zarządzania procesem produkcji

Parametry usługi
20000 - 100000

Cena netto (zł)

+ 23% VAT

od 1 do 3

Czas realizacji

(miesiące)

-

Rating

75%

Dofinansowanie
(max. 100 tys. zł)

Opis usługi
Zgodnie z definicją, zarządzanie produkcją polega na podejmowaniu decyzji związanych z procesami produkcyjnymi, tak aby otrzymane towary lub usługi były produkowane zgodnie ze specyfikacją, w wymaganej ilości, zgodnie z harmonogramem i przy minimalnych kosztach.
Współcześnie sprawne zarządzanie procesem produkcji, jest możliwe przy wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania, którego głównym zadaniem jest integracja zasobów, procesów planowania i produkcji oraz związanych z nimi danych. Wiele z dostępnych na rynku rozwiązań tego typu ma budowę modułową co pozwala na wdrożenie systemu indywidualnie dopasowywanego do potrzeb firmy i profilu działalności.
W ramach realizacji przedmiotowej usługi, prace przeprowadzane będą w formule spotkań analitycznych, wywiadu dotyczących poszczególnych obszarów firmy, takich jak np.:
- Planowanie i harmonogramowanie zapotrzebowania materiałowego i przebiegu procesu produkcji,
- Monitorowanie stanu technicznego zasobów maszynowych,
- Monitorowanie i kontrola jakości produktu
Audyt wydajności zarządzania procesem produkcji będzie się składał z następujących etapów:
I Etap Analizy:
- Analiza sposobu w jaki firma planuje, organizuje i realizuje proces produkcji,
- Analiza sposobu w jaki firma pozyskuje, gromadzi i przetwarza dane z procesu, produkcyjnego
- Analiza możliwości integracyjnych oprogramowania IT (ERP, WMS, CAD/CAM itd.) wykorzystywanego w firmie
- Analiza sprzętu i infrastruktury IT wykorzystywanej w procesie zarządzania produkcją
II Etap Rekomendacji
- Zaprojektowanie i rekomendacja optymalnego, indywidualnego rozwiązania informatycznego zwiększającego wydajność zarządzania procesem produkcji w firmie

UWAGA!
usługa nie polega na sprzedaży jakiegokolwiek oprogramowania IT lub jego licencji - jej efektem ma być rekomendacja dowolnego rozwiązania typu ERP dostępnego na rynku, które w największym stopniu zaspokoi potrzeby przedsiębiorstwa w tym zakresie.


ELEMENT OPRACOWANIA USPRAWNIENIA

Dzięki skorzystaniu z usługi osoby decyzyjne w przedsiębiorstwach produkcyjnych zyskają jasną odpowiedź, na pytanie czy w ich organizacji warto wdrażać nowoczesne oprogramowanie ERP do zarządzania produkcją. Raport z wykonanej usługi będzie zawierał indywidualnie dobrane rekomendacje sposobów uproszczenia i zautomatyzowania procesów zarządzania produkcją za pomocą dostępnych na rynku narzędzi. Przeprowadzenie tego typu usługi w przedsiębiorstwie dostarczy osobom odpowiedzialnym za zarządzanie produkcją wszelkich niezbędnych informacji o dostępnych metodach i rozwiązaniach, które mogą je wesprzeć w efektywnym i skutecznym zarządzaniu procesem produkcji, w celu podniesienia wydajności i obniżenia kosztów prowadzenia ich przedsiębiorstwa.

ELEMENT WDROŻENIA
Bezpośrednim efektem usługi będzie dokument (raport) zawierający instrukcje i rekomendacje niezbędne do efektywnego zarządzania procesem produkcji przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi IT. Opracowany zostanie model procesów biznesowych i obiegu dokumentów powstających w trakcie realizacji procesów – etapy, osoby odpowiedzialne, prowadzone działania, generowane dokumenty, informacje wymagane na każdym z etapów, statusy. Dzięki temu osoby zarządzające przedsiębiorstwem będą wyposażone w wiedzę nie tylko jakie oprogramowanie wybrać lub jak zmodyfikować istniejące rozwiązania pod ich potrzeby, ale również jak ułożyć procesy tak, aby jak najefektywniej wspomagać dział produkcji. Należy pamiętać, że aby przedsiębiorstwo produkcyjne funkcjonowało z najlepszą możliwą wydajnością niezbędna jest współpraca wielu komórek i działów będących w jego obrębie. Dlatego współpraca z przedsiębiorstwem będzie polegała nie tylko na analizie działu produkcji, ale całej organizacji tak, aby jak najefektywniej wykorzystać posiadane zasoby i systemy. Założenia, które powstaną po takim audycie będą z powodzeniem mogły zostać wdrożone w organizacji, a co za tym idzie wymiernie przyczynią się do wzrostu wydajności nie tylko procesów produkcji, ale całego przedsiębiorstwa.
Wartość dodana usługi dla sektora MŚP
Opteam to doświadczony dostawca rozwiązań informatycznych dla biznesu, współpracujący z największymi producentami z branży IT. Dzięki oferowanej usłudze firmy z sektora MŚP zyskają wiedzę na temat możliwości wdrożenia indywidualnie zaprojektowanego systemu informatycznego do zarządzania produkcją. Taki system powinien docelowo przyczynić się do:
- redukcji kosztów i czasu realizacji zleceń,
- automatyzacji czynności rutynowych,
- krótszego czasu przestojów planowanych i nieplanowanych,
- ograniczenia ilości zapasów magazynowanych,
- kontroli ilości odpadów i wyrobów wadliwych.

Aby skorzystać z tej usługi musisz się zalogować. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta możesz je założyć klikając tutaj.
Dodane przez
OPTEAM SPÓŁKA AKCYJNA

8130334531

Jasionka, Tajęcina 113 36-002

OPTeam SA działa na polskim rynku IT od 1988 roku. Od 2010 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jesteśmy producentem oraz integratorem systemów wykorzystujących te...

Wizytówka

Ta strona korzysta z plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z regulaminem.